Bratislava 13. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Felipe Dana)
 
Slovensko pošle do mesta Mosul v Iraku humanitárnu pomoc vo výške viac ako 212.000 eur. V oblasti trpia núdzou a nedostupnosťou zdravotníckej starostlivosti takmer dva milióny ľudí. Konvoj s pomocou vyrazí v stredu (15.8.) z logistickej základne Ministerstva vnútra (MV) SR.

Ilustračné foto

“Slovensko posiela do zdevastovanej oblasti zdravotnícke prístroje pre anestéziológov a servoventilátory slovenského výrobcu, spacie vaky, uteráky, prikrývky a postele zo zásob MV SR. Do humanitárnej pomoci sa zapája aj súkromný sektor hračkami, obuvou a oblečením,” informoval tlačový odbor rezortu diplomacie. Materiálna pomoc sa v Mosule rozdelí do štyroch nemocníc.
Projekt humanitárnej pomoci pre Irak Slovensko dlhodobo realizuje v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ktorá v Iraku pomáha s obnovou zdravotníckeho systému a zabezpečuje distribúciu. Jej zástupca Martin Kuruc sa spolu s ministerkou vnútra Denisou Sakovou a štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Lukášom Parízkom zúčastní aj na odchode kamiónov do Mosulu.
 
Príspevok Ministerstvo zahraničia: Slovensko pošle do irackého Mosulu humanitárnu pomoc zobrazený najskôr Hlavné správy.