Teherán 22. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 
Prítomnosť amerických ozbrojených síl na Blízkom východe bola od samého začiatku chyba, ktorá destabilizovala situáciu v tomto regióne. Vyhlásil oficiálny hovorca iránskeho ministerstva zahraničia Bahram Kásemi, keď komentoval stiahnutie amerických vojsk zo Sýrie

Ilustračné foto

V zásade bol vstup a prítomnosť amerických síl v tomto regióne od samého začiatku krokom chybným, iracionálnym, ktorý vytvára napätie a nepokoje, a pokladal sa vždy za jeden z hlavných dôvodov nestability a nebezpečnej situácie v regióne,” uvádza sa v Kásemího správe na Telegramu .
Prezident USA Donald Trump oznámil v stredu víťazstvo nad teroristickou organizáciou IS v Sýrii a podotkol, že to bol jediný dôvod k prítomnosti amerických vojakov v tejto krajine.
Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová neskôr oznámila, že USA začali stiahnutie vojsk zo Sýrie, víťazstvo nad IS však neznamená, že koalícia prestala existovať.
 
Príspevok Ministerstvo zahraničia Iránu: Prítomnosť USA na Blízkom východe bola od samého začiatku chyba zobrazený najskôr Hlavné správy.