Ministerstvo vnútra reagovalo na výzvu prezidenta: Právny poriadok nám neumožňuje zverejniť hodnotenie priebehu vyšetrovania

Bratislava 13. júna (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Právny poriadok neumožňuje Ministerstvu vnútra (MV) SR zverejniť hodnotenie priebehu vyšetrovania trestného činu. Okrem toho ho rezort ani nemá k dispozícii. V reakcii na výzvu prezidenta SR Andreja Kisku, aby vedenie rezortu vo vhodnej forme zverejnilo hodnotenie priebehu vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej to uviedol tlačový odbor MV.

Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD)

“Informácie o priebehu vyšetrovania poskytujú orgány činné v trestnom konaní a v tragickom prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej informuje prokuratúra,” píše MV vo svojom stanovisku. Na margo pochybností o postupe polície a jej vedenia pri vyšetrovaní hovorí, že MV neprináleží označiť konkrétny vyšetrovací úkon policajného vyšetrovateľa alebo prokurátora za amatérsky, pretože by išlo iba o názor bez dostatočných informácií.
Rezort tiež pripomenul, že polícia priznala niektoré nedostatky vo vyšetrovaní vraždy, ale podľa jej vyjadrení ich okamžite riešila a prijala opatrenia, aby sa v budúcnosti už neopakovali. Nedostatkami, ktoré vznikli pri vyšetrovaní spomínanej vraždy novinára, sa tiež zaoberajú nadriadení.
Podľa prezident Kisku má zverejnenie hodnotenia priebehu vyšetrovania odpovedať na pochybnosti o postupe polície a jej vedenia. Apel predniesol na pôde NR SR, kde pred poslancami referoval o stave republiky. Kiska pevne dúfa, že pochybnosti sú prevažne nedorozumeniami, nie prejavmi zbabraného vyšetrovania zločinu, ktorý otriasol spoločnosťou a vyvolal vážnu politickú krízu.
 
Príspevok Ministerstvo vnútra reagovalo na výzvu prezidenta: Právny poriadok nám neumožňuje zverejniť hodnotenie priebehu vyšetrovania zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)