Bratislava 31. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ministerstvo vnútra nemá informácie, že by ktokoľvek zo Slovenska unášal vietnamského občana do zahraničia. V reakcii na medializované informácie, že berlínsky vyšetrovatelia už nepochybujú, že bol pri únose použitý slovenský vládny špeciál, to uviedol hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov.

Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková

O tom, či budú prípad vyšetrovať aj slovenské orgány, musí podľa neho rozhodnúť prokuratúra a polícia, nie rezort vnútra. “Pokiaľ sa tak stane, rezort vnútra poskytne vyšetrovateľom maximálnu súčinnosť tak, ako to robil aj doteraz,” dodal.
“Prípad vyšetruje nemecká polícia, nakoľko únos sa mal odohrať v Nemecku a nie na Slovensku,” pripomenul Lazarov. Slovenská strana jej pritom podľa jeho slov poskytuje súčinnosť. “Uskutočnilo sa viacero výsluchov a len samotný rezort vnútra odpovedal v poslednom období v tejto veci na päť dožiadaní,” priblížil.
Slovenský postup v prípade kritizoval i prezident SR Andrej Kiska a predstavitelia opozície. Kiska očakáva, že sa o vyšetrovaní podozrení z medzinárodného únosu dozvie od slovenských, nie nemeckých vyšetrovateľov. Upozornil tiež, že prípad môže mať dôsledky pre vzťahy medzi Slovenskom a Nemeckom. “Rezort vnútra nemá informácie, že by tento prípad negatívne ovplyvňoval náš vzťah s nemeckým partnerom,” vyhlásil Lazarov.
 
Príspevok Ministerstvo vnútra nemá informácie, že by ktokoľvek zo SR unášal vietnamského občana zobrazený najskôr Hlavné správy.