Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Rezort vnútra na sociálnej sieti publikoval upozornenie na najdôležitejšie termíny v súvislosti s prezidentskými voľbami, ktorých prvé kolo sa uskutoční 16. marca.

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje všetkých občanov, ktorí chcú dať hlas svojmu kandidátovi v prezidentských voľbách, že 25. február 2019 bol posledný deň na doručenie žiadosti o zaslanie hlasovacieho preukazu poštou. Aj potom však možno o preukaz požiadať obec osobne, najneskôr však v posledný pracovný deň pred volebným dňom, t. j. najneskôr 15. marca.
Voľby sa budú konať v sobotu 16. marca 2019. O post prezidenta Slovenskej republiky sa uchádza 14 kandidátov. Bližšie informácie nájdete na týchto stránkach.
Pozn. redakcie: V utorok 26. februára sa očakáva odstúpenie Roberta Mistríka z prezidentských volieb. V takom prípade sa bude o hlasy uchádzať 13 kandidátov.
Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov,
určil deň konania druhého kola volieb na sobotu 30. marca 2019.
Voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h.
 
Dôležité termíny:
2. marec – zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky
14. marca – zákaz vedenia volebnej kampane
14. marca – od 7.00 hod. zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch
14. marca – do 7.00 hod. koniec lehoty na vzdanie sa kandidatúry na prezidenta
 
Pred prípadným druhým kolom:
23. marec – zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky
28. marca – zákaz vedenia volebnej kampane
28. marca – od 7.00 hod. zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch
 

 
 
Príspevok Ministerstvo vnútra dáva do pozornosti kľúčové dátumy k prezidentským voľbám: O hlasovací preukaz sa dá požiadať už len osobne na obecnom či mestskom úrade zobrazený najskôr Hlavné správy.