Bratislava 6. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ministerstvo spravodlivosti sa podľa šéfa rezortu Gábora Gála nedokáže vysporiadať s množstvom pripomienok k novele infozákona. Do pripomienkového konania ho predložila ešte exministerka Lucia Žitňanská

Na snímke minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd)

Došlo k nemu 815 pripomienok, z toho 342 zásadných. „Skoro po roku máme doriešené jednoduché pripomienky. Nemáme vyriešených takmer 400 pripomienok, ktoré treba riešiť na úrovni ministra,“ povedal Gál dnes na Hodine otázok v parlamente na otázku opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej, kedy splní Programové vyhlásenie vlády a predloží novelu infozákona.
Novela ministerstva spravodlivosti predložená Žitňanskou obsahovala vyše 70 novelizačných bodov a pracovali na nej zástupcovia všetkých dotknutých subjektov vrátane tretieho sektora. Žitňanská sľubovala, že novela určite nezníži prístup k informáciám. Naopak, chcela ho zlepšiť, riešiť mala interpretačné problémy, nepresnosti, čiastočne šikanózne žiadosti.
 
Príspevok Ministerstvo spravodlivosti sa podľa Gála nedokáže vysporiadať s množstvom pripomienok k novele infozákona zobrazený najskôr Hlavné správy.