Bratislava 28. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ministerstvo školstva dostalo dnes od Európskej komisie (EK) list ohľadom Operačného programu (OP) Výskum a inovácie. Konštatuje sa v ňom, že rezort ako riadiaci orgán tohto operačného programu spĺňa podmienky EÚ na jeho efektívnu implementáciu.
Na snímke mnister škosltva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan

“Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR bol doručený list zo strany EK, v ktorom sa konštatuje, že Ex ante kondicionality 1.1 a 1.2 týkajúce sa RIS3 a Smart Specialization v rámci operačného programu Výskum a inovácie (OPVaI) sú naplnené a oficiálne schválené Európskou komisiou,” uviedlo pre TASR ministerstvo školstva.
“Môžeme potvrdiť, že podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini spolu so svojim odborným tímom a v úzkej spolupráci s ministerstvom školstva vyvinul maximálne úsilie, aby Slovensko splnilo posledné dve ex ante kondicionality, týkajúce sa OP veda a inovácie,” konštatovala riaditeľka komunikačného odboru podpredsedu vlády Jana Burdová.
Ex ante kondicionality (EAK) predstavujú základný predpoklad pre implementáciu jednotlivých operačných programov. Definujú podmienky, bez ktorých nie je možné na základe skúseností z predchádzajúcich období efektívne implementovať európske štrukturálne a investičné fondy. EAK sú pri implementácii projektov v programovom období 2014 – 2020 novým prvkom zavedeným zo strany EK za účelom zabezpečenia účinného a efektívneho využívania finančnej podpory Európskej únie prideľovanej členským štátom. Predstavujú súbor komplexných opatrení, ktoré si vyžadujú najmä vypracovanie nových národných stratégií, politík, ako aj novelizáciu relevantných zákonov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.