Ministerstvo prezidentovi doprialo hody: Kiska so svojou delegáciou prejedol na palube lietadla cestou do USA až 17 000 eur z peňazí daňových poplatníkov

Bratislava 22. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR- Oliver Ondráš)

Prezident Andrej Kiska na jednej strane rozdáva ľuďom svoju výplatu, no na strane druhej míňa ohromné množstvo peňazí daňových poplatníkov na cesty domov a na zahraničné lety. Na svojej nedávnej ceste do USA, kde rečnil v centrále OSN a kde sa tiež stretol s Georgom Sorosom, prejedol na palube lietadla so svojou delegáciou až 17 000 eur.
Ilustračné foto: Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska nastupuje do vládneho špeciálu

Na palube vládneho špeciálu podľa zverejnenej faktúry prejedli takmer 17 000 eur. Kiska sa vybral do USA na niekoľko dní. Rečnil pred plénom OSN a zaletel do San Francisca, kde sa stretol s úspešnými Slovákmi a tiež s kontroverzným miliardárom Georgom Sorosom, ktorý financuje rôzne mimovládky, prevraty a ovplyvňuje voľby, ako to urobil na Slovensku v roku 1998.
Kiska však vylučuje, že by sa s ním zhováral o nejakej podvratnej činnosti. Témou vraj boli Rómovia: “Krátku diskusiu o rómskej problematike sme mali aj s podnikateľom a filantropom Georgeom Sorosom. Stretnutie inicioval na základe minulotýždňovej titulky v New York Times, kde písali o úspešnom príbehu Rómov v Spišskom Hrhove. Už roky sa jeho nadácia venuje práve rómskej problematike,” napísal vtedy Kiska na sociálnej sieti.
Do krajiny “neobmedzených možností” leteli vládnou letkou ministerstva vnútra. Delegáciu tvorili podpredseda vlády Peter Pellegrini, novinári, pozvaní podnikatelia či ľudia z akademickej obce. Informoval portál čas.sk.
Celkovo asi 50 ľudí strávilo na palube štyri lety. Za tento čas dokázali v lietadle prejesť 16 843 €. “Bolo podané 4x hlavné jedlo a 3x malé studené predjedlá, čiže asi 300 porcií plus teplé a studené nápoje, no žiaden alkohol,” vyratúva Kiskov hovorca Roman Krpelan. “Catering na let vládneho špeciálu objednávalo ministerstvo vnútra, kancelária prezidenta nemá vplyv na výber firmy ani cenu jedla,” odpovedal na otázku, prečo je suma taká vysoká.
Je paradoxom, že Kaliňák prezidentovi doprial také bohaté hody, keďže pred verejnosťou sa tvária ako nepriatelia. Minister vnútra vyčíta Kiskovi jeho lety domov za takmer milión eur a Kiska zasa kritizuje Kaliňáka pre rôzne kauzy a žiada jeho odstúpenie. Ministerstvo, ktoré objednalo zjavne predražené hody na palube lietadla, sa zatiaľ k téme nevyjadrilo.
Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)