Moskva 22. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Dmitriy Vinogradov)
 

Niekoľko krajín i naďalej oddaľuje návrat sýrskych utečencov do vlasti tým, že ich podnecujú proti sýrskemu vedeniu, povedal na štvrtkovom zasadaní medzirezortných koordinačných štábov Ruskej federácie a Sýrie pre návrat utečencov náčelník Národného strediska riadenia obrany RF, generálplukovník Michail Mizincev

Ilustračné foto

„Niekoľko krajín stále nepodniká nič pre návrat utečencov do vlasti. Niektoré z nich sa skrývajú za autoritu Správy vysokého komisára OSN pre záležitosti utečencov a cieľavedomo podnecujú sýrkych občanov, ktorí sa nachádzajú na ich území, proti sýrskemu vedeniu a nadväzujú návrat utečencov na zosadenie (sýrskeho) prezidenta Bašára Asada,” uviedol Mizincev.
Iné štáty demonštrujú podľa jeho slov podporu návratu, ale v skutočnosti vyhľadávajú zámienky pre jeho oddialenie a hovoria o údajne nedostatočne priaznivej situácii v Sýrii pre prijatie utečencov.
„Cieľ týchto aktivít je úplne jasný. Tieto štáty sa neriadia záujmami sýrskych občanov, ale prianím zlepšiť svoju ekonomickú situáciu vďaka finančnej pomoci, ktorú poskytuje OSN a darcovské krajiny,” poznamenal generál.
 

Príspevok Ministerstvo obrany Ruska: Niekoľko krajín oddaľuje návrat utečencov do Sýrie zobrazený najskôr Hlavné správy.