Ministerka Ruddová: Ak parlament dohodu o brexite odmietne, stať sa môže všeličo

Londýn 8. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)
 
Britská ministerka práce Amber Ruddová v sobotu pre noviny The Times vyhlásila, že druhé referendum alebo model “Nórsko plus” budú veľmi pravdepodobné, ak zákonodarcovia v britskom parlamente neschvália dohodu premiérky Theresy Mayovej o brexite, teda o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie

Na snímke Amber Ruddová

Ruddová je prvou britskou ministerkou, ktorá otvorene rozprávala o “pláne B”, prichádzajúcom do úvahy v prípade, že Mayová a jej dohoda utrpia v kľúčovom hlasovaní v parlamente porážku. Hlasovanie je naplánované na utorok 11. decembra, pripomenula tlačová agentúra AP.
Ruddová podporuje dohodu o brexite, ktorú s EÚ vyrokovala Mayová.
Ministerka práce pre noviny The Times dodala, že “stať sa môže všeličo”, ak vláda zažije v parlamente porážku, a predpovedala obdobie chaosu.
Ruddová ďalej uviedla, že žiadna z možných alternatív nie je lepšia než súčasná dohoda o brexite, ale v prípade jej neschválenia by ona osobne potom dala prednosť modelu podobnému Nórsku, ktoré nie je členskou krajinou EÚ, avšak je súčasťou Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP).
 
Príspevok Ministerka Ruddová: Ak parlament dohodu o brexite odmietne, stať sa môže všeličo zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)