Košice 2. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker navštívil dnes Nemocnicu Košice-Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica. S vedením nemocnice a predstavenstva AGEL SK absolvoval prehliadku nového operačného centra a špeciálnej magnetickej rezonancie. Informovala o tom tlačová hovorkyňa AGEL SK Marta Csergeová.

Na snímke minister zdravotníctva Tomáš DruckerNa snímke minister zdravotníctva Tomáš Drucker

Nemocnica v Šaci otvorila moderné operačné centrum ešte vlani na jeseň. Minister zdravotníctva prejavil záujem najmä o tzv. anestéziologický stroj, ktorý automaticky mieša anestetiká, čím odbúrava možnosť zlyhania ľudského faktora. Má v sebe aj monitoring základných životných funkcií a zabezpečuje odsávanie inhalačných anestetík, čiže ich počas uspávania pacienta nechtiac neinhaluje aj zdravotnícky personál.

Vďaka špeciálnej magnetickej rezonancie, ktorú uviedli do prevádzky v polovici tohto roka, sa šačianska nemocnica stala jedinou na Slovensku, ktorá má vďaka otvorenému magnetu možnosť vyšetrovať pacientov s klaustrofóbiou alebo morbídnou obezitou, ako aj malé deti, ktoré počas vyšetrenia môže rodič držať za ruku. Samozrejmosťou je aj využitie anestézy počas vyšetrenia.

Nemocnica v Šaci, ktorá je členom skupiny AGEL, poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť približne 120.000 obyvateľov. V lete tohto roku ako jediná na Slovensku získala prestížny titul Medicínske centrum excelentnosti Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.