Minister zahraničných vecí USA Rex Tillerson pricestoval na návštevu Ukrajiny

Kyjev 9. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Cieľom cesty je potvrdiť podporu ukrajinskej vláde v jej úsilí o riešenie situácie na východe Ukrajiny
Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson pricestoval dnes na návštevu Ukrajiny. Cieľom jeho cesty je potvrdiť podporu ukrajinskej vláde v jej úsilí o riešenie situácie na východe Ukrajiny, kde už viac ako tri roky trvá ozbrojený konflikt medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

Tillerson sa dnes stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, a to len 48 hodín po tom, čo sa v nemeckom Hamburgu zúčastnil stretnutia amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.
Tillersonova návšteva Ukrajiny prichádza podľa agentúry AP v čase, keď sa Spojené štáty usilujú zohrávať významnejšiu úlohu v úsilí o ukončenie konfliktu na východe Ukrajiny, ktorý si doposiaľ vyžiadal približne 10.000 životov.
Tillerson v piatok vymenoval bývalého veľvyslanca USA pri NATO Kurta Volkera za osobitného predstaviteľa pre Ukrajinu, ktorého úlohou bude koordinovať úsilie Washingtonu o urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny na základe minských dohôd.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.