Minister za Most-Híd dal finančné dotácie islamskej nadácii a LGBTI mimovládke

Bratislava 22. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Spolu 30 000 eur slovenských daňových poplatníkov skončí v rukách Islamskej nadácie a v rukách mimovládky Queer Leaders Forum, ktorej šéfuje lesbická aktivistka Romana Schlesingerová. Dotáciu poskytlo konkrétne ministerstvo spravodlivosti, na čele s Gáborom Gálom zo slniečkárkej strany Most – Híd.

Na snímke Romana Schlesingerová

Bývalý premiér Robert Fico svojho času vyhlasoval, že Slovensko nebude prijímať imigrantov a, že “Islam nemá na Slovensku priestor.” Fico tiež zopakoval, že si neželá na Slovensku “ucelenú islamskú komunitu”. “Ja nechcem, aby tu bolo niekoľko desiatok tisíc moslimov, ktorí si postupne budú presadzovať svoje veci”
“My nechceme meniť charakter krajiny, ktorá je postavená na cyrilo-metodských tradíciách. Na niečom, čo je tu celé stáročia. Preto buďme k sebe úprimní a povedzme si, že to takto na Slovensku nemôže ísť,” povedal bývalý premiér.
Na Ficove ostré slová vtedy zareagovala Islamská nadácia na Slovensku, ktorá vyhlásila, že Fico uráža moslimov a, že sa tu už moslimovia necítia bezpečne . ” Premiér Robert Fico uráža moslimov a ich vieru a dokazuje, že ústavný princíp ochrany vierovyznania asi pre moslimov neplatí,”uviedla nadácia.
Je preto paradoxom, že práve táto mimovládka, zastupujúca moslimov, dostala od vlády dotáciu vo výške 15 000 eur.  V predmete zmluvy uzatvorenej 20. 6. 2018 sa oficiálne píše, že dotácia je určená na “presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.”
Dotáciu v rovnakej výške 15 000 eur dostala aj mimovládka Queer Leaders Forum, ktorá podporuje homosexuálov. Jej riaditeľkou je známa lesbická aktivistka Romana Schlesingerová.
Odmietanie imigrantov a tradičné hodnoty, ktoré podľa vlastných slov vyznávajú strany SMER-SD a SNS tak zrejme museli ustúpiť do úzadia. Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky, ktoré poskytlo tieto dotácie totiž patrí Gáborovi Gálovi zo strany Most-Híd, ktorá sa profiluje ako slniečkárska strana. Aj keď predseda tejto strany Béla Bugár sa s blížiacimi prezidentskými voľbami, kde bude kandidovať, čoraz častejšie hlási k tradičným kresťanským hodnotám. Nuž, činy sú dôležitejšie než slová.
Zatiaľ čo Fico začal hovoriť o zákone, ktorý by urobil poriadok s politickými mimovládkami, Most-Híd je naladený zjavne opačne. Poskytnuté finančné prostriedky idú presne na ciele, ktoré sú pre spoločnosť rizikové a ktorých napĺňanie ide proti ústave Slovenskej republiky a ktoré budú ešte viac zvyšovať napätie v spoločnosti.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Minister za Most-Híd dal finančné dotácie islamskej nadácii a LGBTI mimovládke zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)