Berlín 22. mája 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Martin Meissner)

Nemecký minister vnútra a bývalý dlhoročný bavorský premiér Horst Seehofer plánuje po uplynutí aktuálneho funkčného obdobia ukončiť svoju politickú kariéru. Uviedol to v rozhovore pre magazín Spiegel

Na snímke Horst Seehofer

Po nasledujúcich voľbách do nemeckého Spolkového snemu sa pre 70-ročného Seehofera začne – ako sa sám vyjadril – „úplne odlišný program“ v porovnaní s tým, aký mal počas posledných 50 rokov.

„Potom budem nepolitickým človekom. Neuvidíte ma v žiadnej dozornej rade. Aktuálnou politikou ma neprilákate, a to napriek tomu, že ma možno ešte stále hnevá,“ vyhlásil.

Ako píše ďalej Spiegel, Seehofer sa v tejto súvislosti odmietol vyjadriť k sporu s kancelárkou Angelou Merkelovou spred dvoch rokov, ktorý sa týkal migračnej otázky. „Virológovia majú jednu peknú vetu: Počas krízy sa nehľadí dozadu,“ povedal s tým, že sa k tejto téme možno ešte raz vráti a veľa o nej napíše.

Seehofer bol členom nemeckého Bundestagu za Kresťanskosociálnu úniu (CSU) v rokoch 1980-2008. Počas svojho politického života pôsobil ako minister zdravotníctva (1992-1998), minister pre výživu, poľnohospodárstvo a ochranu spotrebiteľov (2005-2008). Post ministra vnútra zastáva od roku 2018. V rokoch 2008-2018 bol premiérom spolkovej krajiny Bavorsko.

Zdroj