Bratislava 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák svojím tohtoročným výberom vianočných námetov na PF opäť podporuje deti so zdravotným hendikepom.

Tento rok ide o deti so zrakovým postihnutím, z ktorých mnohé nevidia farby, alebo vidia iba obrysy ľudských tvárí či predmetov. Tri najoriginálnejšie vianočné motívy namaľovali deti zo Spojenej školy internátnej pre žiakov so zrakovým postihnutým v Bratislave, ktorá je jednou z dvoch špeciálnych škôl tohto druhu na Slovensku venujúcim sa práve deťom so zrakovým hendikepom.

Na snímke podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert KaliňákNa snímke podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák

Vianočné pozdravy Ministerstva vnútra SR sú jedinečné tým, že za každým obrázkom sa skrýva príbeh dieťaťa, ktoré je svojím postihnutím istým spôsobom znevýhodnené. Mnohé z detí sa totiž už rodia s poškodením zraku či inými poruchami. Minister vnútra sa preto i tento rok rozhodol podporiť deti, ktoré to v živote mali a majú oveľa ťažšie a zložitejšie ako deti zdravé. Pozdravy v sebe spájajú tému Vianoc, posolstvo pomoci, spolupatričnosti a súcitu.

Stálu výstavu obrazov detí pod názvom Svet očami detí, ktorých vianočné motívy boli súčasťou PF ministra vnútra a štátnych tajomníkov od roku 2012, doplnia tento rok ďalšie detské originálne diela. Pozrieť si ich môžete vo foyer MV SR na Pribinovej 2 už v januári 2017. Tešíme sa na Vás.

TASR o tom informovala Michaela Paulenová z Kancelárie ministra vnútra SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.