Washington 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)

Americký minister spravodlivosti Jeff Sessions bude v utorok verejne svedčiť pred výborom Senátu pre dohľad nad tajnými službami v rámci vyšetrovania údajných zásahov Ruska do vlaňajších amerických prezidentských volieb. Informoval o tom dnes samotný výbor
Verejné vypočúvanie si želá práve Sessions.
Senátor za americký štát Alabama Jeff Sessions

Až dosiaľ nebolo jasné, či bude Sessions svedčiť verejne, alebo za zatvorenými dverami. Senátny výbor vedie vlastné vyšetrovanie údajného zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb.
Utorkové vypočúvanie o 14.30 h miestneho času (20.30 h SELČ) sa bude podľa očakávania väčšinou zameriavať na Sessionsovu úlohu pri odvolaní riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho. Ten vo svojej minulotýždňovej výpovedi pred senátnym výborom, ktorá bola verejnosťou a médiami mimoriadne sledovaná, obvinil Trumpa, že ho odvolal v snahe ovplyvniť vyšetrovanie týkajúce sa práve Ruska.
Sessions sa v marci sám zriekol akejkoľvek účasti na federálnom vyšetrovaní kontaktov Ruska s prezidentským volebným štábom Donalda Trumpa – po tom, čo priznal, že sa vlani dvakrát stretol s ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisľakom. Zákonodarcom však pritom v januári na vypočúvaní tvrdil, že sa s Rusmi počas kampane nestretol.
Práve Sessions Trumpovi odporučil, aby odvolal riaditeľa FBI Comeyho.
Sessionsa teda čakajú aj otázky o jeho kontaktoch s ruským veľvyslancom Kisľakom počas prezidentskej predvolebnej kampane.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.