Washington 29. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rick Rycroft)

Americký minister obrany Mark Esper v stredu vyzval Irán, aby sa zúčastnil na rokovaniach s USA s cieľom zmierniť napätie v oblasti Perzského zálivu. Informovala o tom agentúra AFP

Na snímke minister obrany USA Mark Esper

USA podľa Espera nevyhľadávajú konflikt s Iránom, ale chcú záležitosti riešiť “diplomaticky”.

“Prezident znova povedal, že je ochotný stretnúť sa s iránskymi lídrami,” povedal Esper. “Dúfame, že Iránci budú súhlasiť so stretnutím a rozhovormi, a pomôžu nám tieto záležitosti vyriešiť,” dodal.

Americký prezident Donald Trump v pondelok na stretnutí krajín skupiny G7 vo Francúzsku uviedol, že za “správnych” okolností je pripravený na stretnutie s iránskym prezidentom Hasanom Rúháním. Podľa AFP by to mohlo prelomiť ľady, čo je potrené na ukončenie viac ako dva roky trvajúcej napätej situácie medzi týmito dvoma krajinami.

Iránsky prezident Rúhání v utorok zopakoval, že “prvý krok” k zlepšeniu americko-iránskych vzťahov musia urobiť Spojené štáty tým, že zrušia všetky sankcie voči Iránu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj