New Jersey/Bratislava 24. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák sa v nedeľu (23.9.) v rámci svojej pracovnej cesty do Spojených štátov stretol v New Jersey so zástupcami krajanskej komunity. TASR o tom v pondelok informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Lajčákovo stretnutie s krajanmi sa uskutočnilo v čase konania každoročného podujatia s názvom Festival slovenského dedičstva.
Minister v tejto súvislosti ocenil, že americkí Slováci a ich potomkovia sa pravidelne stretávajú už 41 rokov a spoločne si pripomínajú tradície a zvyky domoviny, odkiaľ prišli ich predkovia, ale aj mladšie generácie.
“Je úžasné vidieť, ako si ctíte odkaz svojich starých a prastarých rodičov a hlásite sa k svojim koreňom. Zároveň ma napĺňa hrdosťou, keď si uvedomím, koľko Slovákov sa dokázalo presadiť nielen v Amerike, ale aj v iných kútoch sveta,” povedal Lajčák prítomným.
Slovenský minister na stretnutí s krajanmi taktiež zdôraznil, že i keď sa Slovensko geograficky neradí medzi najväčšie štáty sveta, “stopy, ktoré sme zanechali v rôznych oblastiach vedy, výskumu, v športe, kultúre či v ďalších odvetviach, sú nezmazateľné”.
Lajčák s krajanmi hovoril o viacerých témach vrátane možností, ako im môže Slovensko pomôcť. Dotkli sa aj podmienok, ktoré postupne vytvára slovenská vláda v záujme návratu tých, ktorí o to majú záujem.
 
Príspevok Minister Lajčák sa stretol v New Jersey s americkými krajanmi zobrazený najskôr Hlavné správy.