Minister hospodárstva rokoval v ruskom Petrohrade o energetike a investíciách

Bratislava 3. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Minister hospodárstva Peter Žiga navštívil 1. – 2. júna 21. ročník Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra v Rusku. Na tomto prestížnom podujatí, prezývanom „ruský Davos“, sa stretol aj s predstaviteľmi ruskej vlády
Na snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga

Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum je okrem ekonomických diskusií aj miestom významných stretnutí štátnikov. Pravidelne sa na ňom zúčastňujú najvyšší predstavitelia ruskej vlády, vrcholní predstavitelia vplyvných a ekonomicky silných krajín a prezentujú sa tu najbohatšie a najvýznamnejšie ruské spoločnosti – najmä v oblasti energetiky, regióny Ruska, prípadne ďalšie krajiny sveta.
Slovensko zastupoval minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý fórum využil na rokovania s ruským ministrom obchodu a priemyslu Denisom Manturovom a následne ministrom energetiky Alexandrom Novakom. Hlavnými témami boli predovšetkým vzájomné obchodné vzťahy a energetika. Možnosti investícií na Slovensku boli zasa predmetom stretnutia s predstaviteľmi ruskej banky Sberbank.
Na podujatí vystúpil ruský prezident Vladimír Putin, generálny tajomník OSN António Guterres, ale aj indický premiér Narendra Modi alebo rakúsky spolkový kancelár Christian Kern. Podľa organizátorov malo prísť takmer 40 ministrov z 26 krajín, registrovaných bolo viac ako 5 tisíc účastníkov a medzi nimi takmer tisícka šéfov významných ruských a zahraničných podnikov a veľkých koncernov.
Medzi najdôležitejšie témy patrili inovácie, investície, ale predovšetkým energetika. Aj pre tohtoročný teroristický útok v Petrohrade sprevádzali fórum prísne bezpečnostné opatrenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)