Bratislava 24. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Väzňov a pracovníkov väzníc a väzenskej stráže navštívili dnes minister spravodlivosti Gábor Gál a štátna tajomníčka rezortu Edita Pfundtner. Ako informovala hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová, Gál sa rozhodol navštíviť Ústav na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch

Na snímke minister spravodlivosti Gábor Gál

Svojou návštevou ocenil hlavne celoročnú prácu kolegov z väzenskej a justičnej stráže. “Zároveň som chcel povzbudiť mladistvých odsúdených, aby počas Vianoc neklesali na duchu a mali dostatok motivácie na pozitívne zmeny v ich životoch,“ povedal minister.
Edita Pfundtner zavítala na Štedrý deň do bratislavského Justičného paláca. “Naši kolegovia, príslušníci väzenskej a justičnej stráže svoju náročnú prácu zvládajú každodenne veľmi statočne. Aj preto sa im chcem dnes v mene rezortu veľmi pekne poďakovať a oceniť ich psychicky a fyzicky namáhavú robotu. Za zvládanie často krízových a mimoriadne napätých situácií im patrí naša vďaka a uznanie,“ zdôraznila Pfundtner. Dodala, že odsúdeným chcela tiež vyjadriť podporu, „aby vydržali a aby svojím správaním ukázali, že si zaslúžia novú šancu“.
 
Príspevok Minister Gál aj Edita Pfundtner navštívili na Štedrý deň väzňov zobrazený najskôr Hlavné správy.