Minister Gajdoš vyzdvihol hodnotu demokracie počas pietnej spomienky pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu

Bratislava 17. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Minister uviedol, že poďakovanie v tento deň by malo patriť všetkým, ktorí sa nebáli vzoprieť sa režimu a odhodlane bojovali za demokraciu
Minister obrany Peter Gajdoš si dnes spolu s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu uctil na cintoríne vo Vrakuni pri Pamätníku popraveným a umučeným politickým väzňom komunizmu všetkých, ktorí v boji za demokratický režim a slobodu položili svoje životy.
Na snímke minister obrany Peter Gajdoš počas kladenia vencov

„Nie je to tak dávno, keď sloboda a demokracia boli potláčané a ľudia boli za svoje kritické názory prenasledovaní a trestaní. Naše poďakovanie v tento deň by malo patriť všetkým, ktorí sa nebáli vzoprieť sa režimu a odhodlane bojovali za demokraciu,“ povedal šéf rezortu obrany.
Ako ďalej uviedol demokracia je hodnotou, ktorú si treba vážiť a chrániť. „V poslednej dobe sme svedkami toho, že čoraz viac ľudí inklinuje k extrémistickým a radikálnym skupinám, a to je veľmi nebezpečné. Demokraciu a slobodu nemôžeme nikdy považovať za samozrejmosť,“ zdôraznil minister.
Popoludní si minister obrany pripomenie Deň boja za slobodu a demokraciu aj v rámci pietneho aktu pri pamätníku na Devíne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)