Skýcov 17. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:Peter Gajdoš Facebook)
 
Znevažovanie hodnoty ľudského života, šírenie rasovej neznášanlivosti, netolerancie ani v tejto dobe nepovedali svoje posledné slovo a, žiaľ, nachádzajú si miesto aj v dnešnej spoločnosti, konštatoval to dnes minister obrany Peter Gajdoš

Na snímke Peter Gajdoš počas slávnostného prejavu

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, minister Gajdoš si dnes pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov nemeckými vojakmi počas 2. svetovej vojny. Pri tejto príležitosti zdôraznil nevyhnutnosť takýchto spomienkových podujatí a zároveň poukázal na rastúcu netoleranciu a extrémizmus v spoločnosti. „Dôležité je, aby sme na hrôzy, ktoré so sebou priniesli 1. a 2. svetová vojna, nikdy nezabudli,“ podotkol Gajdoš.
Obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce bola počas 2. svetovej vojny sídlom viacerých partizánskych oddielov, ktoré operovali v jej okolí a obyvatelia obce vytvorili aj vlastnú partizánsku jednotku, za čo ju nacisti 16. marca 1945 vypálili. Obec bola oslobodená 30. marca 1945. Neskôr v obci odhalili pamätník obetiam 1. a 2. svetovej vojny.

 
Príspevok Minister Gajdoš si pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov zobrazený najskôr Hlavné správy.