Minister Gajdoš rokoval s holandským veľvyslancom H. Cor van der Kwastom

Bratislava 14. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister obrany Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany prijal nového veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR Henka Cor van der Kwasta. Počas stretnutia sa venovali aktuálnym témam obranno-bezpečnostnej spolupráce v rámci NATO a Európskej únie, ako aj bilaterálnej spolupráci medzi Slovenskou republikou a Holandským kráľovstvom.
Na snímke minister obrany SR Peter Gajdoš

“Agenda, v ktorej môžeme vzájomne spolupracovať, je široká. Obe krajiny si uvedomujú zmeny v bezpečnostnom prostredí. Intenzívna spolupráca v oblasti obrany je preto nevyhnutná,” zdôraznil šéf rezortu obrany. V tejto súvislosti bolo témou diskusie aj PESCO, ku ktorému v pondelok v Bruseli zatiaľ pristúpilo 23 členských štátov EÚ.
Minister Gajdoš na dnešnom stretnutí navrhol veľvyslancovi, aby Holandsko zvážilo participáciu príslušníkov holandských ozbrojených síl v Centre výnimočnosti EOD v Trenčíne, či ich zapojenie do NFIU na Slovensku.
Šéf rezortu obrany na stretnutí zároveň ocenil dlhodobú podporu Holandska v súvislosti s medzinárodným kurzom pre štábnych dôstojníkov – ISOC, ktorý je organizovaný zo strany Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši a poďakoval za podporu vo forme pravidelnej účasti holandských ozbrojených síl na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF. Vyzdvihol aj spoluprácu oboch krajín v Afganistane, kde v minulosti príslušníci OS SR pôsobili aj pod vedením Holandska.
Holandský veľvyslanec H. Cor van der Kwast sa počas bilaterálneho stretnutia zaujímal aj o možnosť využitia Centra výcviku Lešť, či Výcvikového a testovacieho centra radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch, čím sa opätovne potvrdila vysoká kvalita a pozitívne renomé výcvikových priestorov ktoré SR ponúka.
TASR informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)