Bratislava 23. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany prijal ministra obchodu amerického štátu Indiana Jima Schellingera, náčelníka generálneho štábu maďarských ozbrojených síl Tibora Benkő a veľvyslanca Estónska v SR Reina Oidekivima. Všetkým predstavil strategické dokumenty, ktoré pripravil rezort obrany.
Na snímke minister obrany SR Peter Gajdoš

Témou rokovania s ministrom Schellingerom bola predovšetkým dlhoročná vynikajúca spolupráca Ozbrojených síl SR s Národnou gardou štátu Indiana, a to tak v oblasti výcviku predovšetkým s 5. plukom špeciálneho určenia, ako aj v oblasti spoločných cvičení. “Spolupráca našich vojakov bola aj tento rok veľmi aktívna. Oceňujem, že príslušníci Národnej gardy štátu Indiana sa minulý týždeň zúčastnili na Slovensku na našom tohtoročnom najväčšom cvičení Slovenský štít 2017,” povedal minister obrany Gajdoš. Zároveň tiež ocenil účasť partnerov na kurze ISOC v Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši.
S náčelníkom generálneho štábu OS Maďarska Tiborom Benkő sa minister obrany SR Peter Gajdoš zhodol na dôležitosti regionálnej spolupráce, a to aj formáte V4. Vyzdvihol tiež spoločný projekt TISA, v rámci ktorého sa koncom septembra tohto roku uskutočnil už 15. ročník cvičenia Blonde Avalanche, na ktorom sa už tradične zúčastnili aj maďarskí vojaci.
Na stretnutí s estónskym veľvyslancom Reinom Oidekivim bolo témou rokovania aj aktuálne predsedníctvo Estónska v Európskej únii. V tejto súvislosti minister Gajdoš ocenil, že v rámci neformálneho stretnutia ministrov obrany bolo do programu zakomponované aj kybernetické cvičenie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.