Bratislava 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch diskutoval so študentami o témach bezpečnosti a obrany a tiež hlavných úlohách Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Na snímke minister obrany Peter GajdošNa snímke minister obrany Peter Gajdoš

V rámci stretnutia im tiež zodpovedal otázky o možnostiach vstupu do radov profesionálnych vojakov, ako aj modernizácii ozbrojených síl. Rezort obrany chce aj týmto spôsobom napĺňať svoj záväzok z Programového vyhlásenia vlády SR o zvyšovaní vlastenectva a branného povedomia občanov, ako aj užšej spolupráci so školami.

„Ozbrojené sily musia byť schopné adekvátne reagovať na akékoľvek vonkajšie, či vnútorné ohrozenie štátu a jeho obyvateľov, a to 24 hodín denne, 7 dní v týždni. K tomu sa profesionálni vojaci neustále pripravujú nielen v rámci bežného výcviku, ale aj počas medzinárodných cvičení,“ uviedol šéf rezortu obrany. Zdôraznil, že vojaci sú tu pre občanov Slovenskej republiky aj v prípadoch, keď je napríklad potrebné riešiť či už mimoriadne udalosti, pátrať po nezvestných osobách, alebo pomáhať hasiť požiare v ťažko dostupnom teréne.

Minister Gajdoš študentov informoval aj o aktualizovanej Bielej knihe o obrane SR, ako aj príprave novej Obrannej, Vojenskej a Bezpečnostnej stratégie SR. Tiež im predstavil projekty dobrovoľnej vojenskej prípravy a aktívnych záloh a vysvetlil im nezastupiteľnú úlohu Ozbrojených síl SR v operáciách a misiách medzinárodného krízového manažmentu. „V súčasnosti v zahraničí pôsobí viac ako 250 našich vojakov a celkovo sa ich tam vystriedalo už viac ako 17.000,“ povedal. V tejto súvislosti tiež zdôrazil, že slovenskí vojaci robia svojou prácou našej krajine len to najlepšie meno. Prednášku v Sučanoch bola zrealizovaná v spolupráci s Euroatlantickým centrom.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.