Bratislava 27. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Minister financií SR Ladislav Kamenický (Smer-SD) na svojej stránke na sociálnej sieti komentoval správu agentúry Standard & Poor´s Rating Services o aktuálnom hodnotení slovenskej ekonomiky.

Na snímke minister financií Ladislav Kamenický

Kamenický skonštatoval, že “ekonomický armagedon Slovenska,” ako to predpovedali niektorí pravicoví politici a analytici, sa nakoniec nekoná.

“Ratingová agentúra S&P opäť potvrdila Slovensku rating A+ so stabilným výhľadom. Finančné trhy našej ekonomike plne dôverujú, čo nám zaručuje financovanie štátu za veľmi výhodných podmienok,” zhodnotil šéf rezortu financií.

Zdôraznil, že od svojho vzniku Slovensko nemalo nikdy vyrovnaný rozpočet. “Keď čítam názory niektorých “expertov” na aktuálnu ekonomickú situáciu na Slovensku, mám pocit, že sa nachádzame na okraji priepasti. Napriek miernemu ekonomickému ochladeniu v Európe, nie je tomu tak!”

“Som presvedčený, že je dôležité udržať rovnováhu medzi príjmami štátu, potrebami občanov, nízky verejný dlh a celkovo zdravé verejné financie. To robíme a aj sme to za posledné roky vždy robili, akokoľvek sa to našim kritikom nepáči,” odkazuje Ladislav Kamenický.

Zdroj