Bratislava 16. februára 2019 (HSP/Foto:Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute)
 
Agresivita politických mimovládok na Slovensku sa stupňuje. Dnes už otvorene jedna z nich podporuje vandalizmus a chváli sa tým na internete

Na snímke poškodený bilboard

“Za slovanskú vzájomnosť, proti vojne s Ruskom,” píše sa na predvolebnom billboarde kandidáta na prezidenta Mariana Kotlebu.
Takéto heslo sa však zrejme nepáči mimovládnej organizácii Inštitút ľudských práv, ktorá na sociálnej sieti Facebook propagovala akt vandalizmu.
“Jackson Pollock navštívil Slovensko? Nie, to naša sympatizantka vylepšila jeden z billboardov fašistu Mariána Kotlebu, ktorý žiaľ kandiduje na prezidenta,” píše mimovládka v statuse s priložením fotografie zničeného billboardu, oplieskaného farbou.
Kontroverzné konanie tejto mimolvádky by sa ešte dalo chápať, keby na ňom skutočne bolo šírené nenávistné posolstvo, no v tomto prípade bolo mierové – proti vojne. Podporuje teda táto mimovládka vojnu proti Rusku ?
Na počin kontroverznej mimovládky zareagoval aj podpredseda ĽSNS Milan Uhrík: “Toto sú v skutočnosti tí “slušní” ľudia, toto je pravá tvár tzv. Inštitútu ľudských práv hlásajúceho lásku, toleranciu a porozumenie. Vandalizmus a radikalizmus. Už pár rokov nežijeme v demokracii, ale v liberálnej totalite, kde je každý človek s iným názorom označovaný za extrémistu a systém sa ho snaží zlikvidovať.”
Mimovládka Inštitút pre ľudské práva sa tiež preslávila tým, že bojovala proti Kotlebovmu billbordu s heslom “Rodina je muž a žena, STOP LGBT.” Nakoniec sa jej podarilo vyvinúť tlak na jednu z firiem, ktorá Kotlebovi billboardy prenajala a tá prisľúbila, že tie s heslom podporujúcim tradičnú rodinu zruší.

Jackson Pollock navštívil Slovensko? Nie, to naša sympatizantka vylepšila jeden z billboardov fašistu Mariána Kotlebu, ktorý žiaľ kandiduje na prezidenta.
Uverejnil používateľ Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute Utorok 12. februára 2019

Samuel Gdovin
 
Príspevok Mimovládka propagujúca vandalizmus? Inštitút ľudských práv pochválil svoju sympatizantku za to, že zničila Kotlebov billboard, ktorý hlása mier zobrazený najskôr Hlavné správy.