Bratislava 30. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Lukáš Parízek Twitter)

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Kazašskej republiky na Slovensku Seržan Oralbajevič Abdykarimov končí svoju diplomatickú misiu v SR. V pondelok ho prijal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie

Na snímke Lukáš Parízek a Seržan Oralbajevič Abdykarimo

Obidve strany potvrdili veľmi dobrú úroveň vzťahov medzi Slovenskom a Kazachstanom. Parízek počas stretnutia ocenil osobný prínos Abdykarimova pri rozvoji spoločnej relácie. “Završujúc svoju diplomatickú misiu na Slovensku, zároveň odchádza priateľ, ktorý vždy veľmi promptne a ochotne pomáhal prehlbovať všestrannú spoluprácu medzi našimi krajinami. Práve počas pôsobenia Abdykarimova sa nielen prehĺbil politický dialóg medzi Slovenskom a Kazachstanom, bolo prijaté aj rozhodnutie o otvorení kazašského veľvyslanectva v Bratislave, čo je v diplomacii veľmi pozitívny krok,” povedal Parízek. Ako doplnil, veľvyslanec bude Slovensku chýbať.

Partneri diskutovali aj o spolupráci v rámci medzinárodných organizácií. Štátny tajomník v tejto súvislosti poďakoval za proaktívny a konštruktívny prístup Kazachstanu počas slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj