Na palube lietadla bolo podľa informácií BBC 72 pasažierov a deväť členov posádky. Medzinárodné letisko v Medellíne správu o nehode potvrdilo a dodalo, že lietadlo s futbalistami sa nakrátko zastavilo v Bolívii.

„Polícia, ktorá dorazila na miesto nešťastia a poskytuje všetku možnú pomoc, hlási šesť preživších,“ citovala AFP z komuniké letiska. Nemocnica neďaleko Medellínu medzitým prijala podľa AP prvého zraneného. Kolumbijská rozhlasová stanica BLU Radio oznámila, že zraneného priniesli záchranári na nosidlách, pacient bol zakrytý dekou a na tvári mal kyslíkovú masku.

MIMORIADNA SPRÁVA Letecká tragédia:

Do oblasti vyslali tímy záchranárov, ktorí pátrajú po preživších. Miesto pádu lietadla je dostupné len po zemi, keďže hustá hmla nad touto oblasťou bráni vyslaniu záchranárskych vrtuľníkov.

MIMORIADNA SPRÁVA Letecká tragédia:

K nešťastiu došlo v hornatej oblasti neďaleko mesta Medellín v pondelok krátko pred polnocou miestneho času. Starosta mesta Federico Gutiérrez nehodu podľa agentúry AP nazval „tragédiou obrovských rozmerov“.

MIMORIADNA SPRÁVA Letecká tragédia:

Príčina pádu lietadla typu British Aerospace 146, určeného na lety na krátke vzdialenosti, doposiaľ známa nie je. Agentúra AP však dodala, že Kolumbiu v posledných hodinách sužovali silné búrky. Sedemnásť rokov starý štvormotorový hornoplošník strednej veľkosti vo verzii Avro RJ85 prevádzkovala bolívijská spoločnosť LAMIA.

Keď šport zabíja: Smrť a iné tragédie v priamom prenose

MIMORIADNA SPRÁVA Letecká tragédia:

Úrady letiska v Medellíne na svojom konte na sociálnej sieti Twitter uviedli, že piloti mali pred nehodou problém s elektronickým systémom svojho stroja. Portál denníka Daily Mirror napísal, že pilot začal v tiesni vypúšťať palivo, aby tak predišiel veľkému výbuchu po náraze.

Futbalový klub Chapecoense bol založený v roku 1973 a v súčasnosti hrá v prvej brazílskej lige. Hráči Chapecoense mali v stredu v Medellíne odohrať finále juhoamerického Pohára osloboditeľov proti tímu Atlético Nacional. Nešťastie sa stalo v pondelok vo večerných hodinách miestneho času, keď sa lietadlo blížilo k letisku v meste Rionegro, informovala stránka elheraldo.co.