Bratislava 4. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Minister Richter bude čeliť odvolávaniu pre kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň 
Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (SMER-SD)

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD) bude vo štvrtok (7.9.) o 15.00 h. TASR o tom informovala šéfka komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková. Zvolanie mimoriadnej schôdze iniciovala SaS s hnutiami OĽaNO a Sme rodina. Richter bude čeliť odvolávaniu pre kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante, pri ktorej podľa opozície zlyhal.
Problémy s Richterom má aj koaličná SNS. Zatiaľ však oficiálne nepovedala, že podporí jeho odvolanie. Jej koaliční partneri Smer-SD a Most-Híd však pripomínajú, že ak by SNS hlasovala s opozíciou, mohlo by to znamenať koniec koalície. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár zatiaľ hlasovanie SNS s opozíciou nepovažuje za reálnu hrozbu. V koalícii podľa jeho slov prebiehajú rokovania.
Richter bude čeliť odvolávaniu pre kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante, pri ktorej podľa opozície zlyhal. “Bez ohľadu na to, aké podmienky na odvolanie členov vládneho kabinetu stanovil premiér, sme presvedčení, že Richter nekompetentným riadením ministerstva práce systematicky poškodzoval najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a vzhľadom na jeho doterajšie pôsobenie toto ohrozenie bude pretrvávať, pokiaľ zo svojej funkcie nebude odvolaný,” skonštatovala poslankyňa Natália Blahová (SaS). Podľa nej premiér odvolaním ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) nastavil vyšší štandard politickej kultúry a zároveň stanovil aj dôvody, pre ktoré prikročí k personálnym zmenám. Ako uviedla poslankyňa Anna Verešová (OĽaNO-NOVA) Richter zlyhal v tej najdôležitejšej úlohe, akú mal, a tou je ochrana detí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.