Brusel 4. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Wu Hong)

Milquetová chce Junckerovi ponúknuť svoje vlastné skúsenosti
Bývalá belgická vicepremiérka, viacnásobná ministerka vo federálnej vláde a bývalá šéfka centristickej strany Demokratické humanistické centrum (cdH) Joelle Milquetová bola dnes vymenovaná za osobitnú poradkyňu predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera pre oblasť kompenzácií poskytovaných obetiam trestných činov vrátane terorizmu.
Na snímke predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker

Tlačová agentúra Belga spresnila, že ide o neplatenú funkciu na základe dobrovoľnosti a na čiastočný úväzok, v rámci ktorej bude poskytovať poradenstvo Junckerovi o tom, ako môže exekutíva EÚ lepšie uplatňovať existujúce pravidlá o odškodňovaní obetí trestných činov vrátane obetí terorizmu.
Hovorca EK uviedol, že Milquetová chce Junckerovi ponúknuť “rozsiahle a veľmi relevantné skúsenosti” získané na miestnej, regionálnej a národnej úrovni počas svojej dlhej politickej kariéry.
Eurokomisia poukázala na skutočnosť, že odškodňovanie obetí trestných činov je často sťažené zložitosťou a rôznorodosťou vnútroštátnych systémov odškodňovania. Milquetová sa bude zameriavať na to, ako zlepšiť spoluprácu v tejto oblasti medzi vnútroštátnymi orgánmi krajín EÚ. Tiež sa bude zaoberať prístupom k informáciám v cezhraničných situáciách a možnosťami rýchlejšej a spravodlivejšej kompenzácie obetí trestných činov v celej EÚ.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.