Košice 26. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Košickí divadelníci pozývajú svojich priaznivcov, aby prišli v pondelok 27. marca darovať krv v rámci Divadelnej kvapky krvi.

Ilustračné foto

Milovníci Thálie môžu takýmto spôsobom osláviť Svetový deň divadla a zároveň si dopriať dobrý pocit z pomoci druhým. Svoju účasť potvrdili viacerí herci aj ostatní pracovníci divadla. Odbery budú od 8. h do 12. h na Malej scéne Štátneho divadla Košice. Informoval hovorca divadla Svjatoslav Dohovič.

Verejnosť môže vidieť, ako darujú krv herci Dana Košická, Róbert Šudík či Stanislav Pitoňák. Tentoraz nebude chýbať ani Adriana Krúpová, ktorá pred rokom uviedla, že pre zlomenú nohu dlhšie krv nedarovala. “Je to veľmi zaujímavá myšlienka a tie pocity sú pre mňa trochu zvláštne. Je to úplne iný kontakt s divákmi, keď nezachraňujete len ducha, ale aj telo,” doplnila.

“Čakáme vás nielen v prípade, že ste pravidelným darcom najvzácnejšej tekutiny, ale aj v prípade, že sa k takému ušľachtilému činu len odhodlávate. Využite jedinečnú príležitosť darovať krv na netradičnom mieste v spoločnosti umelcov a zamestnancov Štátneho divadla Košice,” uviedol Dohovič.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.