Praha 14. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Prezident Českej republiky Miloš Zeman oznámil, že vo štvrtok popoludní vystúpi pred novinármi na nečakanej tlačovej konferencii. Medzi novinármi sa začalo šepkať, že Zeman plánuje oznámiť zhoršenie svojho zdravotného stavu, čo však jeho hovorca Jiří Ovčáček rázne poprel.

Na snímke prezident ČR Miloš Zeman

Server blesk.cz uviedol, že hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček na margo záhadnej tlačovej konferencie prezidenta Zemana povedal, že “pôjde o príjemnú záležitosť,” a že plánované oznámenie nesúvisí so zdravotným stavom prezidenta. “Môžem vylúčiť, že by sa zajtrajšia tlačová konferencia prezidenta týkala jeho zdravotného stavu, bude sa to týkať príjemnej udalosti,” povedal pre TV Prima v stredu večer Ovčáček.
Miloš Zeman čelí otázkam o jeho zdraví už niekoľko rokov. Podľa Hradu ho trápi len polyfunkčná neuropatia dolných končatín a cukrovka. Aj po svojom druhom zvolení za hlavou štátu vyhlasoval, že je na výkon funkcie fyzicky pripravený.
Zatiaľ čo niektorí novinári avizujú významné vyhlásenie prezidenta, iní žurnalisti a politici za tlačovkou vidia len banalitu. Poslanec snemovne Jan Farský (STAN) povedal: „Myslím, že je to starý lišiak a teraz sa s Jiřím Ovčáčkom bavia, ako všetci špekulujú o tom, o čom to tlačové oznámenie vôbec bude. Nemusí to byť vôbec nič,” povedal pre blesk.cz.
Zemanov dlhoročný politický protivník Karel Schwarzenberg (TOP 09) dodal, že “u pána prezidenta Zemana, nie som schopný predpovedať vôbec niečo. On má vždy zvláštne nápady, ktoré vybočujú z normálneho myslenia. ”
 
 
Príspevok Miloš Zeman prekvapil nečakanou tlačovkou. Mediá špekulujú o dôvode zobrazený najskôr Hlavné správy.