Manila 31. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Podozriví filipínski militanti zo skupiny Abú Sajjáf sťali hlavu siedmim mužom, ktorí údajne zničili kaučukovú plantáž vlastnenú vodcom militantov na juhu Filipín. Informovala o tom dnes polícia
Ilustračné foto

Mužov uniesli teroristi 20. júla po tom, čo podpálili ich domy. Teroristov riadili dvaja velitelia podriadení vodcovi skupiny Abú Sajjáf, Furudžimu Indamovi, dodal policajný riaditeľ.
Indama podľa polície nariadil útok, pretože sedem spomínaných mužov – miestnych lesných robotníkov, ktorí vlastnili reťazové píly – stálo za zničením jeho kaučukovej plantáže.
Skupina Abú Sajjáf patrí k najaktívnejším militantným zoskupeniam na juhu Filipín a údajne je napojená na teroristickú organizáciu Islamský štát (IS).
Zadržiava približne 20 rukojemníkov, vrátane 14 cudzincov, v ostrovnej provincii Basilan a na neďalekom ostrove Jolo.
Tento mesiac už skôr teroristi sťali hlavu dvom vietnamským rukojemníkom, pričom ďalší vietnamský rukojemník bol zabitý minulý týždeň počas prestrelky medzi únoscami a vládnymi vojakmi.
Jeden z vodcov skupiny Abú Sajjáf, Isnilon Hapilon, bol identifikovaný ako šéf militantov napojených na Islamský štát (IS), v súčasnosti bojujúcich proti vládnym vojakom v obkľúčenom meste Marawi, 800 kilometrov južne do filipínskej metropoly Manila.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.