Miláno 7. novembra 2018 SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)
 
Na mieste FC Barcelona by Luciano Spalletti ponúkol za Škriniara 120 miliónov

Na snímke futbalista Interu Slovák Milan Škriniar

Slovenský stopér Milan Šriniar bol jedným z najlepších hráčov na San Sire v súboji futbalovej Ligy majstrov medzi Interom Miláno a FC Barcelona (1:1). Jeho výkony chválili talianske médiá a rovnako aj tréner “nerazurri” Luciano Spalletti.
Podľa rebríčka CIES Football Observatory patrí rodák zo Žiaru nad Hronom k desiatim najdrahším obrancom na svete s hodnotou 65,6 milióna eur. Podľa Spallettiho je však ešte vzácnejší. “Akej sumy je hoden Milan Škriniar? 100 miliónov eur,” povedal lodivod domáceho tímu po zápase s “Blaugranas”. “Na mieste Barcelony by som zaňho ponúkol 120 miliónov a povedal, že 20 miliónov je bonus navyše. Byť Realom Madrid, ponúknem 140 miliónov,” citoval Spallettiho portál football-italia.net.
Milánsky tím so Škriniarom v zostave je v tabuľke B-skupiny LM na druhom mieste so 7 bodmi. Má trojbodové manko na vedúcu Barcelonu a zároveň trojbodový náskok na Tottenham Hotspur. Hráčov Interu čakajú počas najbližšieho mesiaca dva kľúčové zápasy v boji o postup na trávniku londýnskeho Tottenhamu a doma proti PSV Eindhoven.
 
Príspevok Milan Škriniar má hodnotu minimálne 100 miliónov eur, myslí si kouč Interu Miláno Spalletti zobrazený najskôr Hlavné správy.