Praha 28. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:Milan Chovanec Twitter)

Úradujúci predseda Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD), exminister vnútra ČR Milan Chovanec oznámil v nedeľu kandidatúru za lídra sociálnych demokratov, a to na mimoriadnom zjazde strany, ktorý sa uskutoční 18. februára v Hradci Králové. Informovali o tom české elektronické médiá.
Na snímke úradujúci predseda Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD), exminister vnútra ČR Milan Chovanec

Už skôr oznámili kandidatúru na post šéfa ČSSD aj niekdajší predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jan Hamáček, či olomoucký primátor, poslanec Antonín Staněk alebo bývalý šéf Vojenského spravodajstva Miroslav Krejčík. Niekdajší hajtman Juhočeského kraja Jiří Zimola kandidatúru zvažuje.
Chovanec sa rozhodol kandidovať podľa vlastných slov po tom, čo ho podporili stranícki kolegovia na krajskej konferencii sociálnych demokratov v Plzenskom kraji.
Muž, ktorý v sobotu nechýbal medzi gratulantmi v štábe staronového prezidenta ČR Miloša Zemana, by v programe chcel načrtnúť kolegom svoju predstavu ďalšieho smerovania ČSSD v oblasti vnútrostraníckej diskusie, komunikácie s verejnosťou, ale aj otázky eventuálnej účasti strany v českej vláde. Milan Chovanec je podľa vlastných slov stúpencom návratu ČSSD z centristickej do ľavicovej časti politického spektra. Za dôležité považuje nájsť vnútornú vyváženosť medzi rôznymi názorovými prúdmi v strane, pričom svoje osobné ambície chce dať bokom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.