Dievčatko všetko povedalo na polícii a sudca Okresného súdu v Lučenci po viacerých pojednávaniach a dokazovaniach vyslovil ortieľ, 3,5 roka basy natvrdo. Milan Varšo sa odvolal, no rovnakého názoru ako okresný súd, bol aj krajský súd.

„Žiadosť Milana Varša bola sudcom Krajského súdu v Banskej Bystrici zamietnutá, takže platí pôvodné rozhodnutie Okresného súdu v Lučenci,“ potvrdila hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná.

Obžaloba znela za sexuálne zneužívanie a nebezpečné vyhrážanie. Keď sudca rozhodol, zvrhlý otec sa rozplakal.

„Som nevinný, všetko to bolo voči mojej osobe vykonštruované, lebo mojej družke Monike ide len o majetky a aby som sa nemohol stýkať s dcérkou,“ bránil sa Milan Varšo.

„Raz aj moja dcéra dospeje a verím, že ju bude tlačiť svedomie a povie pravdu, že nič také sa nestalo,“ dodal Varšo.

Partnerke Monike neodľahlo

„Obete trpia najviac a to som ja a moja dcérka Anička. Už teraz sa začínajú na moju osobu útoky z rodiny jeho strany. Aničku napriek všetkému presviedčam, že je to jej otec a že ju má rád,“ povedala Monika.

„Anička sa to bála skôr povedať ako vlani, lebo Milan jej povedal, že mi voperoval do tela senzor a ak čokoľvek povie, on to vidí a že ja vybuchnem,“ povedala a dodala. „Ja nosím v sebe tiež už len potupu, bezsenné noci a doživotnú traumu. Ten trest už nezmení čo sa stalo a je to vzhľadom na jeho vek a zdravotný stav už len symbolické potrestanie.“