Bratislava 16. decembra 2018 (SITA/TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)
 
Vyhlásenie predsedu KDH Alojza Hlinu týkajúce sa prezidentských volieb o pripravenosti rokovať s víťazom primárok medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom je vzdušný zámok. Označuje ho tak samotný Mikloško, nezávislý kandidát na prezidenta, ktorý zdôrazňuje, že Hlina „nedisponuje ani ním, ani Remišovou, političkou OĽaNO“

Na snímke František Mikloško

“V politike sa pohybujem takmer 30 rokov, ale s takýmto komickým vyhlásením som sa za ten čas ešte nestretol. Návrh Alojza Hlinu je vzdušným zámkom. Alojz Hlina nedisponuje Veronikou Remišovou ako političkou strany OĽaNO, ani mnou ako nezávislým kandidátom,” povedal Mikloško.
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta, na sobotnom (15. 12.) rokovaní v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách sa členovia Rady KDH uzniesli na tom, že strana bude hľadať zhodu na spoločnom konzervatívnom prezidentskom kandidátovi s kresťanskými hodnotami v širšom politickom priestore.
“KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom,” uviedol hovorca kresťanských demokratov Stano Župa.
Ako po sobotnom zasadnutí Rady KDH uviedol jeho predseda Alojz Hlina, hnutie je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom. Ak by k tomu nedošlo, tak KDH v prvom kole prezidentských volieb podporí kandidáta s podporou opozície, ktorý má najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola. Avšak za predpokladu, že dôjde k dohode medzi ním a KDH v kultúrno-etických otázkach.
Mikloško vo svojom vyhlásení priznáva, že má osobnú podporu mnohých funkcionárov KDH a že by mu bolo cťou, ak by ho hnutie na funkciu prezidenta podporilo oficiálne.
„No nebudem sa ako nezávislý prezidentský kandidát zúčastňovať ako karta kortešačky medzi politickými stranami,“ zdôraznil Mikloško, ktorého kandidatúru vo štvrtok (13. 12.) podporilo Predsedníctvo a Ústredie Zväzu kresťanských seniorov na Slovensku.
 
 
Príspevok Mikloško: Návrh Hlinu je vzdušným zámkom, s takýmto komickým vyhlásením som sa ešte nestretol zobrazený najskôr Hlavné správy.