Bratislava 24. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Slovenskí hokejoví reprezentanti majú za sebou okrem dvoch víťazstiev nad Dánskom a cenného skalpu Fínov, aj dlhú takmer stoosemdesiatminútovú šnúru bez streleného gólu. Streleckú potenciu zverencov trénera Zdena Cígera by mal zvýšiť Michel Miklík, ktorý má za sebou výborné obdobie vo Fínsku

Na snímke útočník Michel Miklík

V rámci prípravy pred svetovým šampionátom v Paríži a Kolíne nad Rýnom čakajú na Slovensko posledné dva zápasy v Nórsku 28. a 29. apríla. Na zraze sa pred týmito zápasmi objavil v šatni aj Miklík, ktorý však nie je v úplnom poriadku. “Zajtra pôjdem k lekárovi na vyšetrenie, ale nie je to nič vážne,” povedal Miklík po príchode na Zimný štadión Ondreja Nepelu a dodal: “Trochu ma obmedzuje nejaký problém, ale naozaj to nie je nič, čo by mi bránilo v hre.” Dôsledky zranenia znáša 34-útočník ešte od polovice januára, keď ho brutálnym faulom poslal k ľadu Joe Finley v stretnutí Miklíkovho Jyväskylä proti IFK Helsinki.

Cesta Miklíka na Slovensko bola kostrbatá, telefonát od generálneho manažéra Róberta Švehlu prišiel o niečo skôr, ako mal. “Mne volali už po semifinále, ale tréneri nevedeli, že hrám ešte zápas o bronz. Ale tak ten sa hrá málokde. Ja sa do reprezentácie vždy teším. Ak som zdravý, vždy rád prídem,” dodal Miklík.

Slovensku momentálne hrozí, že sa na MS predstaví bez jediného hráča z NHL. “Vždy sa zložil dobrý tím a dúfam, že aj teraz budeme mať dobrú partiu. Je tu veľa hráčov a uvidíme, ako to tréneri vyskladajú. Verím však, že na MS pôjde to najlepšie a že tam urobíme dobrý výsledok,” verí útočník, ktorý zatiaľ nevidel ani jeden zápas svojich spoluhráčov v príprave. “Videl som iba výsledky. Nemal som možnosť vidieť žiadne zápasy.”

Miklík skončil sezónu vo Fínsku, predtým hral chvíľu v Košiciach a šesť zápasov odohral aj v Brne. To sa napokon stalo majstrom a medaila by tak mala patriť aj slovenskému krídelníkovi. “Marcela som podpichoval, či mi priniesol medailu, ale ešte mi nestihol odpovedať,” zažartoval Miklík na adresu spoluhráča z reprezentácie i Brna Marcela Haščáka.

Fínsko slovenskému kanonierovi učarovalo od prvej chvíle, hneď v prvom stretnutí v drese Jyväskylä strelil dva góly a tento kúsok zopakoval aj v nasledujúcom zápase. Sezónu skončil s bilanciou sedem gólov a tri asistencie v jedenástich zápasoch. “Vo Fínsku sa mi páčilo, bol som tam spokojný. Klub o mňa má záujem, ale nevedia ešte, aký rozpočet bude k dispozícii na ďalšiu sezónu. Či tam zostanem neviem, ale bol by som rád,” dodal Miklík, ktorý by si formu z ligy rád preniesol aj do reprezentácie.