Migranti v Nemecku: “Nech sa svet dozvie, ako sa k nám správajú!”

Deggendorf 21. decembra 2017 (HSP/kath.net/Foto: TASR-Ladislav Vallach)

„Vzbura utečencov“ v bavorskom Deggendorfe sa postarala o ostrú diskusiu na internete a medzi nemeckým obyvateľstvom. Čo sa stalo? Asi 175 utečencov zo Sierra Leone demonštrovalo v Deggendorfi proti situácii v ich ubytovaní. Informoval o tom denník Die Welt
Ilustračné foto

Utečenci kritizujú odmietanie ich žiadostí o azyl, 2-ročný pobyt v tranzitnom centre, vraj nedostatočné školské vzdelávanie detí, chýbajúce pracovné povolenia, zlú kvalitu stravy, hygienu, aj lekársku starostlivosť. Okrem toho sú vraj ich izby s ôsmimi ľuďmi preplnené. Ich protestom sa má „celý svet dozvedieť, ako sa Nemecko správa k prisťahovalcom“!
Vláda Dolného Bavorska obvinenie jasne odmietla a vyhlásila, že pre ohľady na utečencov moslimskej viery sa dokonca nepodáva bravčové mäso, ale veľmi často dokonca morčacie mäso. „Za hygienu v izbách sú utečenci zodpovední sami. Školské vyučovanie aj lekárska starostlivosť sú dokonca aj v priestoroch tábora. V izbách sú priemerne tri osoby, iba v jedinej izbe je sedem ľudí – matka so štyrmi deťmi a dvomi neterami.“ Zreteľne ostrejšie kritizoval protest predseda frakcie CSU v mestskej rade Deggendorfu Paul Linsmaier, pre ktorý má „nulové pochopenie“:
„Kto sa na našu pohostinnosť a pomoc sťažuje, nemal by demonštrovať, ale okamžite sa vrátiť domov! To, že sa pomoc občanov Deggendorfu takto šliape nohami, je drzosť, ktorá nemá obdoby.“ A jednoznačný je aj názor čitateľov periodika „Welt“. Takmer všetky reakcie boli ostrou kritikou protestov: „To je skutočne drzé!! Nikto nie je nútený v Deggendorfe žiť“, „Nemám s tým problém, ak je u nich doma krajšie! Šťastnú cestu!“, „Dúfam, že ste svoje sklamanie oznámili SMS-kami aj priateľom doma? Lepšie odporúčanie sem neprísť neexistuje!“ Okrem iného čitatelia uviedli aj toto: „Nech sa len celý svet dozvie, že tu nie je zasľúbená zem. Potom sa možno aj menej ľudí vydá na cestu do Európy.“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)