Migrant dobodal muža vo vlaku, lebo sa mu nepáčilo, že sprievodkyňa si od moslimky vypýtala cestovný lístok – vraj je to rasizmus…

Štokholm/Hallsberg 19. júna 2017 (HSP/breitbart.com/Foto:TASR/Claudio Brescian/TT News Agency via AP)

Muž pôvodom z Iraku, cestujúci vlakom zo Štokholmu do Hallsbergu, brutálne zaútočil na pasažiera po tom, čo si sprievodkyňa opýtala  od ženy – moslimky cestovný lístok. Obvinil ich všetkých z rasizmu.
Ilustračné foto

25-ročného Karima Alaa Hussaina rozzúrilo, že si sprievodkyňa opýtala lístok od moslimky, ktorá povedala, že lístok už raz ukazovala. Očití svedkovia tvrdia, že sprievodkyňa bola „slušná a mala pravdu.“
Hussain mal však opačný názor, čo uvádza správa a súdne dokumenty prezentované pre Breitbart London.
Hussain sa rázne postavil a chcel vedieť, prečo chce sprievodkyňa vidieť cestovný lístok ženy. Odmietol jej vysvetlenie, že „si iba robí svoju prácu“ a svojim správaním začal „extrémne zastrašovať.“
Zasiahol druhý pasažier, ktorý sa pokúšal migranta upokojiť. No Hussain sa rozzúril ešte viac, obvinil všetkých prítomných z rasizmu, vyhrážal sa mužovi a nakoniec ho buchol do tváre.
Muž sa snažil brániť a zápasil s Hussainom na dlážke. Hussain sa však vymanil, vytiahol dlný kuchynský nôž a bodol muža štyri krát do boku a chrbta. Spôsobil mu vážne vnútorné zranenia.
Svedkovia opisujú, ako potom Hussain pochodoval vo vlakovej kabínke, „ako keby vyhral národný turnaj,“ mávajúc krvavým nožom na vystrašených pasažierov a požadujúc od otca a dievčaťa, aby mu povedali, či „sú tiež rasisti.“
Hussain im potom dal prednášku o rovnosti, inštruujúc ich o tom, že všetci majú „rovnakú hodnotu“ a požadujúc, aby mu prejavili rešpekt, zatiaľ čo jeho obeť ležala na zemi a krvácala.
Keď vlak zastavil, Hussain utiekol a skryl sa v neďalekej záhrade, ale polícia ho chytila a zadržala.
Policajtom povedal, že konal v sebaobrane a bol „hrdý“ na to, čo urobil, ale sudca mal iný názor a udelil mu osem a pol ročný trest.
Hussain má extrémne dlhý kriminálny záznam a v čase útoku si mal odpykávať tri a pol ročný trest pre rôzne trestné činy, ale bol prepustený predčasne.
Po odpykaní trestu zo Švédska deportovaný nebude. V roku 2008 mu bolo udelené občianstvo EU napriek tomu, že už v tom čase čelil viacerým obvineniam.
Viktória Dandárová

ZDROJ >>

Komentujte :)