Berlín 20. augusta 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Nemecké migračné zákony sú často zarážajúce a občas aj šokujúce. Taký liberálny prístup voči migrantom existuje málo v ktorej krajine. Občas je to však na pokraji zdravého rozumu. Na jednu z podobných epizód poukázal aj český poslanec Tomio Okamura: somálski piráti, ktorí prepadli nemeckú loď, pokojne žijú v Nemecku, ba dokonca aj so svojimi rodinami – a za peniaze nemeckých daňových poplatníkov.

Ilustračné foto

„To je šialené – po zuby ozbrojení somálski piráti, ktorí pred ôsmymi rokmi prepadli nemeckú kontajnerovou loď Taipan, žijú v pokoji v Nemecku i so svojimi rodinami. A vysávajú tamojší sociálny systém a nie je možné ich vyhostiť. Také sú súčasné nemecké zákony, ktoré sú ušité na mieru migrácii a globalizmu,“ zdôrazňuje Okamura.
„Príbeh začal tým, že posádku nemeckej lode vtedy oslobodilo holandské komando, ktoré pirátov na mori zadržalo a vydalo do Nemecka. Súd v Hamburgu uvalil v októbri 2012 na zločincov tresty v dĺžke dva až sedem rokov väzenia. Od roku 2015 sú ale všetci na slobode. Niektorí si svoj trest odpykali a ďalší boli podmienečne prepustení na slobodu. A podali si v Nemecku žiadosť o azyl a žijú tak aj naďalej v krajine, vďaka nemeckému sociálnemu systému, ktorý im vypláca nemalé peniaze,“ prízvukuje český poslanec.
„Žiadosti o azyl im boli síce odmietnuté, avšak ani jeden z nich nebol doposiaľ vyhostený. Dvaja muži žijú na ubytovni pre utečencov, traja v súkromí. Jeden z mužov dostáva od štátu 1000 euro mesačne (asi 25 tisíc korún) a má platené zdravotné poistenie. Tým, čo majú rodiny, dovolilo Nemecko dokonca tieto rodiny zlúčiť, a získavajú tak zo systému ešte viac peňazí. Štát im, napríklad, platí škôlku, všetci majú platené kurzy nemčiny,“ píše Okamura.
„Problém je tiež v tom, že somálske veľvyslanectvo v Nemecku nie je schopné vydať mužom pasy, a tí tak naďalej zostávajú v meste a nemecký štát ich živí prostredníctvom štedrého sociálneho systému. Tu vidíte, čo nás čaká, ak bude Česká republika pokračovať v podpore politiky Európskej únie. A naše hnutie SPD s týmto zásadne nesúhlasí,“ prízvukuje v závere svojho komentára český poslanec Tomio Okamura.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Migračný „úškrn“: somálski piráti, ktorí pred ôsmymi rokmi prepadli nemeckú loď Taipan, pokojne žijú v Nemecku aj so svojimi rodinami zobrazený najskôr Hlavné správy.