USA/Čína 25. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-ed S. Warren)

Microsoft a čínsky výrobca smartphonov Xiaomi podpísali memorandum o spolupráci v oblačných technológiách, umelej inteligencii a prístrojovom zaistení. Píše o tom TechCrunch.
Ilustračné foto

Dohoda s americkou spoločnosťou svedčí o plánoch Xiaomi rozširovať biznis na západe a obzvlášť v USA, uvádza TC. Pre Microsoft taká spolupráca tiež znamená značné obsadenie čínskeho trhu, dodáva The Verge.
Memorandum predpokladá vzájomný prístup spoločností ku svojim technológiám. Tak napríklad Microsoft dovolí Xiaomi používať oblačné výpočtové produkty, ako je napríklad Azur, k projektovaniu smartphonov, aby sa gadgety dostali na medzinárodný trh.
Strany tiež uvažujú o spoločnom využívaní projektov Microsoftu v oblasti umelej inteligencie, vrátane hlasového pomocníka Cortana.
The Verge uvádza, že memorandum neznamená právne záväzné partnerstvo. Okrem toho sa neuvádzajú žiadne informácie o finančnej stránke partnerstva.
Americké tajné služby vo februári upozornili Američanov na možné nebezpečie pri používaní čínskych smartphonov, predovšetkým Huawei. FBI, CIA, NSA a Národná rozviedka sa obávajú, že výrobca gadgetov pracuje pre čínsku vládu a môže byť zapletený do špionáže.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.