Michalovce 4. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce odštartuje v pondelok 7. januára zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2018/2019, v ktorej má reálnu šancu na prienik do elitnej šestky

Ilustračné foto

Klub z východu Slovenska preto hľadá možnosti, ako vystužiť káder pred najdôležitejšou časťou sezóny. Podľa piatkového vydania denníka Šport by mohli Zemplínčanov posilniť v rámci hosťovania hneď dvaja hráči Dunajskej Stredy – ofenzívny univerzál Roland Černák a obranca Dominik Špiriak. Michalovce majú údajne aj záujem o stredopoliara Lokomotívy Košice Kamila Karaša alebo skúseného španielskeho záložníka Josého Casada zo Zlatých Moraviec.
Naopak, v aktuálne siedmom tíme fortunaligovej tabuľky by nemali ďalej pokračovať stopér Peter Kavka a útočník Blažej Vaščák, ktorým sa skončili zmluvy. Otázne je aj pôsobenie štvorice hráčov, ktorí boli v Michalovciach na hosťovaní z poľských klubov. Do Legie Varšava sa vrátili Ghančan Sadam Sulley, Američan Brian Iloski aj Poliak Tomasz Nawotka, späť do Lechu Poznaň zamieril Dawid Kurminowski. Stále je však reálne, že niekto z tohto kvarteta sa môže na Zemplín vrátiť ešte pred jarnou časťou. Záleží na postoji ich materských klubov.
 
Príspevok Michalovce by mohli posilniť zaujímavé mená, zmluvy sa skončili Kavkovi a Vaščákovi zobrazený najskôr Hlavné správy.