Bratislava 27. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Rýchlosť, akou sa nová strana Progresívne Slovensko derie k moci, je priam zarážajúca. Neprejde deň – dva, aby si Michal Truban nekopol do niektorého so starších politikov. To, že bude Fico cieľom jeho kritiky, je snáď každému jasné. V poslednom čase ale zovšeobecnil svoje útoky na väčšinu politického spektra Slovenska. Okrem KDH, s ktorým ako vieme, má Progresívna Slovensko zmluvu o neútočení, to rozdáva hlava nehlava

Na snímke líder koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu Michal Truban

Medzi jeho vyhlásenia na sociálnej sieti okrem iného patrí:

“Keď sa nás ľudia pýtajú, koho myslíme tou generáciou starých politikov, ktorú chceme vymeniť, tak odpovedám, že sú to tí, ktorí za 20 rokov zlyhali v riešení kľúčových problémov krajiny a teraz namiesto spolupráce útočia, vymýšľajú si a rozdeľujú. Pán Fico aj pán Matovič svojimi spoločnými útokmi a konšpiráciami o nás ukázali, že do tej starej generácie politikov patria.

Keď si pozerám ich videá, necítim zlosť, nemám vôbec chuť im to oplácať, práve naopak, to je to, čo by chceli a potrebovali. Pre nich je konflikt víťazstvom.

Skôr cítim ľútosť. Videli sme totiž hovoriť dvoch ľudí, ktorí sa boja, že čoskoro prídu o svoje miesta, o svoje ambície a o svoje mocenské hry.

Každého, kto si ich vyjadrenia pozrie, prosím: Spýtajte sa sami seba, či to, čo rozprávajú, rozprávajú preto, aby rekonštruovali nemocnice, zvýšili mzdy alebo pomohli dôchodcom. Alebo to rozprávajú len preto, aby sa udržali pri moci, a to aj za cenu konšpirovania o tom, že nás platí „Soroš“?”

Zdá sa, že Truban si veľmi jednoducho predstavuje politiku. Zabúda však na jedno podstatné, a tým sú občania Slovenskej republiky. Od Progresívneho Slovenska – Spolu i Kiskovej novovznikajúcej strany Za ľudí zatiaľ občania počúvajú len o kritike politikov a o uchopení moci. V ich centre a prejavoch však absentuje občan, ktorý to Trubanovi a spol. môže v parlamentných voľbách poriadne spočítať, a to tým, že menované strany nebudú v centre pozornosti občana – voliča.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj