Ženeva 17. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Shizuo Kambayashi)
 
Bývalý nemecký pilot Formuly 1 Michael Schumacher údajne už nie je pripútaný na lôžko, ale jeho rodina musí platiť za intenzívnu zdravotnú starostlivosť o sedemnásobného svetového šampióna približne 60-tisíc eur týždenne

Na snímke z roku 2012 bývalý jazdec F1 Michael Schumacher

Rodák z Hürthu, ktorý 3. januára oslávi okrúhle päťdesiate narodeniny sa momentálne nachádza doma vo vile na brehu Ženevského jazera, kde sa zotavuje z ťažkého zranenia hlavy. To utrpel pred necelými piatimi rokmi na lyžovačke vo francúzskom alpskom stredisku Méribel. Informácie priniesol britský denník Daily Mail v rozsiahlej reportáži na oficiálnej webovej stránke.
Náznak zmeny k lepšiemu u legendy motoristického športu však najnovšie potvrdil aj bývalý výkonný riaditeľ Ferrari a súčasný šéf FIA Jean Todt, ktorý priznal, že počas minulého mesiaca sledoval spolu so Schumacherom Veľkú cenu Brazílie. Niekdajší úspešný pretekár sa neobjavil na verejnosti od roku 2013 a o jeho zdravotnom stave sa dlho vedú polemiky, pretože najbližšia rodina odmieta zverejňovať informácie. Po nešťastnej udalosti M. Schumacher absolvoval operácie, ktoré boli nevyhnutné na to, aby vôbec prežil. Z umelého spánku ho lekári zobúdzali viac ako päť mesiacov.
 
Príspevok Michael Schumacher už nie je pripútaný na lôžko, tvrdí britský Daily Mail zobrazený najskôr Hlavné správy.