Los Angeles 25. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Richard Shotwell)
 
Americký herec Michael Douglas dostane po takmer 50 rokoch strávených vo filmovom šoubiznise hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News

Na snímke herec Michael Douglas

Oscarový herec, známy svojimi úlohami vo filmoch Wall Street (1987), Základný inštinkt (1992) či Voľný pád (1993), bude mať vlastnú hviezdu neďaleko hviezdy svojho otca, 101-ročného Kirka Douglasa, veterána kinematografie, ktorý účinkoval vo filmoch ako Chodníky slávy (1957) alebo Spartakus (1960).
Douglas (74) sa preslávil účinkovaním v kriminálnom televíznom seriáli Ulice San Francisca (1972-77). Svojho prvého Oscara získal za spoluprodukovanie filmu Prelet nad kukučím hniezdom (1975) režiséra Miloša Formana. Druhú sošku získal za stvárnenie hlavnej úlohy vo filme Wall Street režiséra Olivera Stonea. Douglas je i držiteľom cien César, Emmy a Zlatý glóbus.
Douglas sa stal jedným z najúspešnejších hercov svojej doby. V roku 2000 sa oženil s waleskou herečkou Catherinou Zetovou-Jonesovou, s ktorou má dve deti. V roku 2010 mu diagnostikovali rakovinu hrdla, z ktorej sa mu podarilo vyliečiť.
Jeho hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy v Los Angeles mu pomôže odhaliť herečka a aktivistka Jane Fondová, ako aj podpredseda mediálnej spoločnosti NBCUniversal Ron Meyer. Douglasova hviezda bude mať poradové číslo 2648, dopĺňa Sky News. Douglas v septembri rečnil pri odhaľovaní hviezdy svojho kolegu Erica McCormacka.
 
Príspevok Michael Douglas dostane v novembri hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy zobrazený najskôr Hlavné správy.