Mexiko 7. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Eduardo Verdugo)

Mexiko zmrazilo bankové účty skupiny osôb podozrivých z obchodovania s ľuďmi a údajne zodpovedných aj za zástupy stredoamerických migrantov smerujúcich k hraniciam USA. Táto správa prišla krátko po tom, ako sa vyjednávači oboch krajín sa stretli vo Washingtone s cieľom odvrátiť krízu súvisiacu s hrozbami, že USA uvalia päťpercentné clo na všetok mexický tovar od 10. júna, ak sa Mexiko nebude usilovať zastaviť vlnu stredoamerických migrantov smerujúcich k hraniciam USA

Ilustračné foto

Prezident Donald Trump o spomínanej schôdzke v stredu večer vyhlásil, že vyjednávači nedosiahli “ani trochu dostatočný” pokrok.

V tejto situácii mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vo štvrtok oznámil, že v sobotu 8. júna odcestuje do pohraničného mesta Tijuana, aby “bránil dôstojnosť Mexika”, ktoré čelí vyhrážkam clami zo strany USA.

Mexické ministerstvo financií vo svojom vyhlásení spresnilo, že jeho jednotka pre finančné vyšetrovanie zaradila na zoznam osôb so zmrazenými účtami 26 ľudí “kvôli ich pravdepodobnej úlohe pri obchodovaní s migrantmi a nezákonnej podpore príchodu vĺn migrantov”.

Väčšina migrantov prúdiacich cez mexické územie do USA uteká pred chudobou a násilím panujúcim v krajinách stredoamerického regiónu so zámerom požiadať v Spojených štátoch o azyl.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj