Mexiko 23. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/Carlos Cisneros)

Mexiko zasiahlo dnes ďalšie silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1. Stalo sa tak iba štyri dni po vážnom zemetrasení, ktoré si v tej istej oblasti vyžiadalo najmenej 298 životov. S odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS o tom informovala agentúra AP
Ilustračné foto

Mexický seizmologický inštitút stanovil magnitúdu posledného zemetrasenia na 6,4, dodala agentúra DPA.
Dnešné zemetrasenie zaznamenali v juhomexickom štáte Oaxaca. Otrasy rozkolísali budov, ktoré sa Mexičania pokúšajú opraviť po predchádzajúcom zemetrasení. Cítili ho obyvatelia v hlavnom meste Mexiko. Správy o škodách alebo obetiach neboli bezprostredne známe.
V utorok zasiahlo zmienenú oblasť zemetrasenie s magnitúdou 7,1. Epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Raboso v štáte Puebla, približne 123 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Mexiko. Hypocentrum bolo v hĺbke takmer 53 kilometrov. Okrem metropoly zasiahli otrasy štáty Morelos, Puebla, Mexiko, Guerrero a Oaxaca.
Obe zemetrasenia nastali približne dva týždne po predchádzajúcich otrasoch s magnitúdou 8,1, ktoré si na juhu Mexika vyžiadali 90 mŕtvych.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.