Mexiko zaregistrovalo rekordný počet vrážd

Mexiko 24. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:Pexels)

Mexiko zaregistrovalo tento rok najvyšší počet vrážd, odkedy sa vôbec začali zaznamenávať. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na zverejnenú štatistiku mexického ministerstva vnútra
Ilustračné foto

Podľa nej počas prvých 11 mesiacov roka 2017 úrady zaznamenali 23.101 vrážd. Dosiaľ najviac prípadov bolo za celý rok 2011, a to 22.409.
V Mexiku sa robia štatistiky vrážd od roku 1997.
Zo štatistiky ministerstva vnútra ďalej vyplýva, že počet vrážd na 100.000 obyvateľov dosiahol tento rok 18,7.
Pre porovnanie, v roku 2015 dosiahol počet vrážd na 100.000 obyvateľov v Brazílii a Kolumbii 27, vo Venezuele 57, Hondurase 64 a Salvádore 109, uviedol Reuters s odvolaním sa na údaje OSN.
Podľa Reuters tohtoročný vysoký počet vrážd v Mexiku znamená pre tamojšieho prezidenta Enriqueho Peňu Nieta značnú ranu, keďže pri nástupe do funkcie v roku 2012 sľúbil, že násilie vykorení. Počas prvých dvoch rokov jeho volebného obdobia síce počet vrážd klesol, ale odvtedy sa neustále zvyšuje. Tento stav naštrbil jeho dôveryhodnosť a poškodil jeho Inštitucionálnu revolučnú stranu (PRI), ktorá sa pripravuje na voľby naplánované na júl 2018.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)